2 powody, dla których warto mieć piłkę do ćwiczeń

Piłka do ćwiczeń, zwana też piłką rehabilitacyjną nie kosztuje wiele, sprawdź https://www.orteo.pl/pilki-rehabilitacyjne, a jej zalety są nieocenione! Doceniana przez sportowców i kobiety w ciąży, jest stałym elementem wyposażenia sal fitness i sal szpitalnych. Dlaczego warto kupić piłkę do ćwiczeń i jakie ćwiczenia można dzięki niej wykonywać?

piłka do ćwiczeńPiłka do fitnessu

Piłka do ćwiczeń wykorzystywana jest do zajęć fitness. Wiele klubów fitness w Polsce w swojej ofercie ma nawet specjalne zajęcia poświęcone wyłącznie piłkom. Ilość ćwiczeń, którą można na niej wykonywać, jest ogromna! Piłka wspaniale sprawdza się przy ćwiczeniach na kręgosłup – rozluźnia i rozciąga mięśni. Można wykorzystać ją także do robienia pompek (kładziemy się na piłce, a przedramiona opieramy o podłogę) i wielu innych ćwiczeń wzmacniających mięśnie brzuch, ramion i nóg oraz ćwiczeń rozciągających. W internecie bez problemu znajdziemy wiele propozycji.

Piłka dla kobiet w ciąży

Piłka do ćwiczeń sprawdza się również w okresie ciąży i podczas porodu. Bujanie się na piłce wzmacnia i rozciąga mięśnie dna miednicy, pomaga przygotować się do porodu, a podczas niego rozluźnia ciało i przyspiesza akcje. Ceny piłek do ćwiczeń mieszczą się w granicach kilkudziesięciu złotych i są dostępne w dobrych sklepach sportowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zdrowie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.